ВСЕ НОВОСТИМИРУКРАИНАЭКСКЛЮЗИВ

Виступ генерального секретаря НАТО в Верховній Раді

31 жовтня суспільний контроль наживо спостерігав за доповіддю Єнса Столтенберга.

Генеральний секретар НАТО почав з того, що новий президент і парламент відкривають нові можливості для України. В тому числі, можливості приймати необхідні для успішних реформ, але складні рішення:

 

– «Багато серед вас – новообрані, і це ваша можливість бути рішучими. Кожна країна-член НАТО підтримує вас. НАТО – на вашому боці ».

Також торкнувся теми про незаконну анексією Криму, Росія не тільки зробила важкий удар по Україні, але підірвала світ і стабільність у всій Європі:

– «НАТО ніколи не визнає незаконну анексію Криму. Ми закликаємо Росію повернути контроль над півостровом Україні і припинити свої дії по дестабілізації на Сході України. Всі члени НАТО єдині в своєму засудженні російського поведінки» – зазначив він.

 

 

Єнс Столтенберг привітав прагнення президента України Володимира Зеленського знайти мирний шлях вирішення військового конфлікту:

– «Протягом п’яти років цей конфлікт вбиває людей. Більше мільйона людей були змушені залишити свої будинки, а інші не можуть жити нормально. Страждань потрібно покласти край».

Крім того, він звернув увагу, що НАТО продовжує надавати Україні практичну підтримку. Через Комплексний пакет допомоги для України допомагає реалізовувати реформи, вдосконалити і доводити до стандартів Альянсу системи командування і управління, кібербезпеки і медичної реабілітації. Також посилена допомога ВМС України в Чорному морі.

 

Генеральний секретар НАТО розповів, як напередодні відвідав Одесу, побував у Національній морській академії, яку Альянс підтримує з початку анексії Криму. Зокрема, Північноатлантична рада побував на чотирьох кораблях НАТО в гавані Одеси, на яких проходять практику українські курсанти.

 

 «Спілкуючись з курсантами, ми зрозуміли, що є величезні надії на краще майбутнє для України. І ми поділяємо спільні цінності, любов до демократії, повагу до прав людини та верховенства права » – додав він.

 

У своєму другому виступі перед народними депутатами України Столтенберг, як і два роки тому, процитував Тараса Шевченка: «Страшно впасти у кайдани і вмирати у неволі, але гірше – спати, спати і спати на волі».

 

Останніми словами Генерального секретаря НАТО в Раді були слова про свободу, як обов’язки діяти не тільки у власних інтересах, а в інтересах всіх людей. Тому він закликав нардепів, незважаючи на їхню партійну приналежність, працювати заради всіх українських громадян. А НАТО буде поруч.

 

Новини від suspilniy.com в Telegram.

Підписуйтесь на наш канал https://t.me/SuspKontrol

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Закрыть