ТОЧКА ЗРЕНИЯ

#Свинарчуків_за_грати

Сьогодні, 10 березня, у м. Черкаси було затримано Дмитра Кухарчука, голову Черкаського осередку політичної партії «Національний Корпус» та ще шістьох учасників формації. Про це представники партії повідомили на своїх сторінках в соцмережах.

«Затримано Дмитра Кухарчука і представників Черкаського осередку Нацкорпусу. Затримання відбувалось зі зброєю, без оголошення обвинувачень та із застосуванням сили. Зараз вдома у наших активістів проводять обшуки. Сприймаємо це як початок політичних репресій і помсту Порошенка за зрив його вчорашнього виступу (події «Дня Гніву» на Банковій та в Черкасах проти Свинарчуків. ) Просимо черкащан слідкувати за нашими ефірами та бути готовими мобілізуватись на допомогу побратимам. Просимо про максимальний репост. » –  повідомилось на офіційній сторінці Нацкорпусу в Телеграмі.

Пізніше Костянтин Мірошниченко,представник Черкаського осередку, оприлюднив на своїй сторінці в «Фейсбук» інформацію про те, що у помешканні Д.Кухарчука було проведено обшук, при якому не були запрошені поняті. Також у будинку Дмитра ніхто з мешканців не перебував.

Обшук в будинку Дмитра Кухарчука

В ході дій було пошкоджено автомобіль, в якому активіст знаходився на момент затримання.

 

Дмитро Кухарчук-ветеран добровольчого батальйону «Азов»,громадський діяч,ведучий на черкаському телеканалі «Antenna».

 

Згідно з цими подіями, у соцмережах «розгулявся» флешмоб #СвободуКухарчуку, де громадські активісти вимагають від влади арешту корупціонерів, а не ветеранів.

Нагадаємо, що активісти Нацкорпусу 9 березня влаштували другу акцію під гаслом «Свинарчуків Порошенка – за грати», на якій вимагали покарання для першого заступника Секретаря РНБО Олега Гладковського, учасників скандальних схем в оборонній галузі – Ігоря Гладковського, Віталія Рогозу, керівництва ДК «Укрборонпром», а також директорів усіх державних підприємств, які були учасниками даної схеми ( 7 березня НАБУ заявило про збитки на 1 млрд грн. внаслідок розкрадань в оборонній сфері).

«З семи затриманих черкащан п`ятеро під тиском громадськості звільнені. Визволені хлопці повідомили, що у відділку їх били. Їм так і не повернули особисті речі. Дмитро Кухарчук та Антон Братко досі залишаються під вартою.» – повідомляє на своїй  сторінці в «Фейсбук»  А.Білецький.

Стрім з відділку щодо звільнення активістів

Оскільки поспілкуватися з чинним Президентом не було можливості, – П.Порошенко перебував  на мітингу в м. Черкаси, – активісти Нацкорпусу вирушили до місця перебування Гаранта, де й відбулась друга частина акції.

Коментуючи ситуацію, Арсен Аваков, міністр Внутрішніх Справ, заявив:

 «Очевидно,що багато агресивно налаштованих юнаків хотіли «хардкору», а не справедливості і законності. Прошу справжніх патріотів думати про країну, а не розкручувати спіраль ненависті і хаосу, яка руйнує країну не менше, ніж корупція, проти якої ви справедливо протестуєте».

Водночас у прес-службі МВС України повідомили, що винних у вуличному насиллі, ніби – то спровокованому мітингарями з «Нацкорпусу» буде покарано.

Також у Міністерстві зазначили, що від сутичок постраждали близько 15 правоохоронців, одначе ця цифра не є достовірною, оскільки для різних джерел була названа різна кількість постраждалих.

У свою чергу лідер Азовського руху та перший командир батальйону «Азов» Андрій Білецький відповів: «Зараз лунає вереск про правопорушення з боку націоналістів. Але єдине правопорушення за вчорашній день – це дії силовиків з незаконного перекриття київських вулиць і недопущення ветеранів на передвиборний мітинг. Шкода, що ветерани були позбавлені можливості спитати у Президента, як на крові наших бойових друзів він з компанією став мільярдером. Але повірте, ми спитаємо і дати відповідь доведеться. Перед усією країною».

 

 

Автор статьи Подруга Арта

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Закрыть